Darmowy kurs SNA

Logo CourseraOd dawna jestem entuzjastą edukacji w modelu MOOC (Massive Open Online Course), teraz nadarza się okazja do zareklamowania kursu z Analizy sieci społecznych prowadzonego na Coursera. Zapisać się i brać udział może absolutnie każdy chętny, nie ma ograniczeń, ani opłat! A jednocześnie zajęcia będą z pewnością na najwyższym światowym poziomie. Poprowadzi je Lada Adamic będąca profesorem w School of Information i Center for the Study of Complex Systems na University of Michigan w Ann Arbor. Lada potrafi świetnie wykładać – odkąd poznałem ją w 2004 roku, na konferencji Sunbelt, widziałem kilka jej wystąpień na innych konferencjach i zawsze były ciekawe. Polecam też jej prace naukowe, których sporo można znaleźć na jej stronie.

Kurs zaczyna się 24tego września i będzie trwać 8 tygodni. Uczestnicy powinni być przygotowani na poświęcenia około 5-7 godzin tygodniowo, nieco więcej w przypadku wykonywania dodatkowych zadań. Kurs składa się z serii 8-12 minutowych filmów, do których będą 1-2 quizy. Uczestnicy dostaną prace domowe i opcjonalne dodatkowe zadania. Kurs kończy się egzaminem, a ci którzy zaliczą cały kurs dostaną certyfikat ukończenia.

Gorąco polecam!

Informacje o Dominik Batorski

dr Dominik Batorski Uniwersytet Warszawski, ICM
Ten wpis został opublikowany w kategorii ogólne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Darmowy kurs SNA

  1. Kuzniewski pisze:

    To co robią serwisy typu Coursera, Khan Academy czy Code Academy to kompletna rewolucja. Ale model MOOC to narzędzie dla tych, którzy już potrafią się uczyć sami. I znowu na tej technologicznej rewolucji skorzystają tylko wybrani, tylko część ludzi, która wie, jak się uczyć samodzielnie, jak się dyscyplinować, jak nie oszukiwać. Ale tak czy inaczej – potencjalny wpływ MOOC na innowację, gospodarkę, itp. będzie piorunujący. Pozdrawiam autora – ten blog rozszerza umysły.

  2. Maria pisze:

    Warto się uczyć!

  3. Marek pisze:

    Też tak mi się wydaję…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>