Nowy podręcznik do sieci

Od niedawna w internecie dostępny jest napisany przez Davida Easleya i Jona Kleinberga podręcznik Networks, Crowds, and Markets. Wkrótce nakładem wydawnictwa Cambridge ukaże się wersja papierowa. Podręcznik ma nieco ekonomiczne skrzywienie (pierwszy z autorów jest ekonomistą, drugi informatykiem) – spora część poświęcona jest teorii gier, sporo jest też teorii racjonalnego wyboru. Cała pozycja liczy jednak 837 stron i o sieciach jest tu bardzo dużo. Warto podkreślić, że podręcznik w większym stopniu skupia się na zagadnieniach teoretycznych i teoriach dotyczących sieci (dotyczących siły więzi, równowagi strukturalnej, ewolucji sieci i dynamiki procesów zachodzących w sieciach, itp.). Mniej jest w nim o samych metodach analizy danych sieciowych.

W internecie dostępne są również materiały z zajęć prowadzonych przez autorów. Polecam.

Informacje o Dominik Batorski

dr Dominik Batorski Uniwersytet Warszawski, ICM
Ten wpis został opublikowany w kategorii ogólne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Nowy podręcznik do sieci

  1. szeri. pisze:

    Witam, czy może mi Pan polecić literaturę o wyszukiwaniu społeczności w sieciach bezkresowych? Bardzo bym prosił o odpowiedź na @. Piszę z kolegą pracę na ten temat. W tej chwili dypsonuję książkami: Evolution of Networks: From Biological Nets to the Internet and WWW oraz Świat sieci złożonych. Od fizyki do internetu autorstwa A.i P. Fronczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>