Książki o analizie sieci na Google Book Search

Na Google Book Search można znaleźć i przeczytać spore fragmenty książek poświęconych analizie sieci społecznych. Polecam:

Informacje o Dominik Batorski

dr Dominik Batorski Uniwersytet Warszawski, ICM
Ten wpis został opublikowany w kategorii analizy sieciowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Książki o analizie sieci na Google Book Search

 1. setkos pisze:

  A od ktorej ksiazki warto rozpoczac przygode z SNA? Na Amazonie jest ich sporo:), jednak ceny zniechecaja do sprawdzanie kazdej po kolei.

 2. db pisze:

  Zdecydowanie polecam dwie pierwsze. Książka Wassermana i Faust jest najobszerniejszym podręcznikiem zawierającym wszystkie podstawowe rzeczy, ale jest też zdecydowanie bardziej matematyczna. Podręcznik Scotta jest znacznie krótszy, obejmuje mniej tematów, jest mniej matematyczny, ale też nie najgorszy na początek.

  „Introducing Social Networks” i „Network Analysis” raczej nie warto kupować (szczególnie tej pierwszej). Natomiast reszta książek jest mocno zaawansowana.

 3. db pisze:

  Na początek dobre są również dwie inne książki, które właśnie dodałem do listy: „Exploratory Social Network Analysis with Pajek”, która jest podręcznikiem do jednego z popularnych, a co więcej darmowych programów do analizy sieci. Oraz „Theories of Communication Networks”, w któraej jest znacznie mniej o samej analizie sieci, ale za to znacznie więcej o teoriach socjologicznych i problemach w których analiza sieci znajduje zastosowanie.

  Książki te są dobrym uzupełnieniem podstawowych podręczników, o których pisałem w poprzednim komentarzu.

 4. setkos pisze:

  Dzieki serdeczne! Dobrze za Gwiazdka za pasem;].

 5. setkos pisze:

  Jesli mozna, to mam jeszcze jedno pytanie – praktyczne: czy Amazon jest jedynym zrodlem tych ksiazek? Niby mozna bezposrednio u wydawcy:Cambridge University Press, ale i ceny sa malo zachecajace;/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>