Transfer do ICM

Od 1 października zaczynam pracę w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM UW). Z Instytutem Socjologii UW nie żegnam się definitywnie, bo choć nie jestem już pracownikiem IS, to będę tam w tym roku prowadził trzy seminaria. Przez ostatnie dwa lata realizowałem w ICM grant obliczeniowy i to właśnie na klastrze w ICM analizowane były dane dotyczące struktury komunikacji i relacji, a także procesów zachodzących w dużych sieciach społecznych (dane z Gadu-Gadu i Grono.net). Dzięki przejściu do ICM będę miał teraz większe możliwości prowadzenia badań i w najbliższym czasie będę robił jeszcze więcej analiz sieciowych.

Informacje o Dominik Batorski

dr Dominik Batorski Uniwersytet Warszawski, ICM
Ten wpis został opublikowany w kategorii ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Transfer do ICM

 1. szyder pisze:

  Lepiej płacą?

 2. bojan pisze:

  Powodzenia! :)

 3. db pisze:

  Do szyder(a).
  To jest akurat mniej istotne. Zresztą pracodawca się nie zmienia, cały czas jestem na Uniwersytecie Warszawskim, tylko etat będę miał naukowy, a nie naukowo-dydaktyczny jak dotychczas. Poza tym interdyscyplinarna współpraca z matematykami, informatykami i fizykami dobrze mi zrobi. Niestety większość polskiej socjologii to bardziej publicystyka niż nauka i dobrze będzie trochę od tego odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>