Sunbelt XXVII i następne

W poniedziałek wróciłem z najważniejszej konferencji poświęconej sieciom społecznym (Sunbelt). W tym roku konferencja trwała prawie tydzień i odbywała się na Corfu w Grecji (dodatkowy powód dlaczego warto zajmować się sieciami). Z mojej perspektywy był to bardzo udany i inspirujący wyjazd – wróciłem z mnóstwem nowych pomysłów i dodatkową motywacją do pracy. Jak zwykle na Sunbelt można było usłyszeć wiele ciekawych wystąpień i dowiedzieć się co robią inni ludzie na świecie (oprócz licznej grupy Europejczyków było też wielu Amerykanów, Azjatów i liczna reprezentacja Australijczyków). Jedyne co się nie udało to organizacja – do ostatniego dnia nie udało się organizatorom dostarczyć wydrukowanej wersji programu (był drukowany w Kanadzie i „nie dojechał”), podobnie z plakietkami z imionami i nazwiskami uczestników. Elektroniczna wersja programu jest oczywiście dostępna, ale nie wszystkie z zapowiadanych tam wystąpień rzeczywiście się odbyły. No ale poza tym było świetnie.

Kolejny Sunbelt odbędzie się w dniach 22-28 stycznia 2008 na Florydzie. W 2009 konferencja zawita do San Diego, a w 2010 z powrotem do Europy, jako że zwyczajowo co trzeci Sunbelt odbywa się na naszym kontynencie. Ta następna Europejska konferencja odbędzie się we Włoszech (najprawdopodobniej w Trento). W kolejnych latach Sunbelt zorganizują Australijczycy.

Co ciekawe w tym roku zaczęły się pojawiać pytania kiedy Sunbelt odbędzie się w Polsce. Prawdopodobnie pojawiły się ze względu na liczną w tym roku polską grupę oraz fakt, że w innych krajach konferencja już była. Od kilku osób usłyszałem sugestie, że mogło by to być w 2013 roku. Nie sądzę żeby się to udało (w końcu ktoś to będzie musiał zorganizować), ale 2016 brzmi już bardziej realnie.

Informacje o Dominik Batorski

dr Dominik Batorski Uniwersytet Warszawski, ICM
Ten wpis został opublikowany w kategorii analizy sieciowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Sunbelt XXVII i następne

  1. db pisze:

    Skrótową relację z konferencji można przeczytać tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>