Duncan Watts w Yahoo! Research

Niedawno serwis News.com napisał o tym, że Yahoo zatrudni Duncana Wattsa. Model małych światów stworzony przez Wattsa w 1998 roku zapoczątkował badania nad dużymi sieciami i sprawił, że fizycy w znacznie większym stopniu zaczęli interesować się badaniami społecznymi i analizą sieci. Sam Watts, który robił doktorat z fizyki był do tej pory profesorem socjologii na Columbia University w Nowym Yorku. Taki transfer z uniwersytetu do biznesu nie powinien dziwić. Obecnie coraz więcej dużych firm internetowych (oczywiście na świecie, a nie w Polsce) ma swoje instytuty badawcze, które często robią badania naukowe, których wyniki mogą być bezpośrednio wykorzystane w praktyce biznesowej.

Dla mnie najciekawsze jest nie sama informacja o tym, że Watts zmienia pracodawcę (o tym miałem okazję dowiedzieć się w pierwszych dniach kwietnia, kiedy byłem na Columbii), ale to czym Watts ma się w Yahoo research zajmować. Są to rzeczy bardzo podobne do tych, które sam teraz staram się robić, współpracując z Polskimi firmami internetowymi. Jak można przeczytać na stronie Wattsa w Yahoo! Research:

Duncan Watts […] will lead Yahoo!’s research in human social dynamics, including the structure and evolution of social groups and networks, social influence and collective decisions, networking and collaborative problem solving.

Informacje o Dominik Batorski

dr Dominik Batorski Uniwersytet Warszawski, ICM
Ten wpis został opublikowany w kategorii sieci w Sieci i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Duncan Watts w Yahoo! Research

  1. domino00 pisze:

    Oj, przyda się Yahoo. Jedyne co do tej pory mają w społecznościach to Flickr…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>