Polacy na konferencji Sunbelt XXVII

W dniach 1-6 maja odbędzie się na Corfu największa doroczna konferencja badaczy sieci społecznych XXVII International Sunbelt Social Network Conference. W ostatnich latach konferencja znacznie się rozrosła i tym razem będzie około 500 wystąpień. Dla porównania na pierwszej konferencji Sunbelt na której miałem przyjemność być (w 2004 roku), osób było trzy razy mniej. Ten wzrost wielkości konferencji to z jednej strony oznaka coraz większej popularności SNA, ale również efekt tego, że naukowcy z Europy powoli doganiają kolegów z Ameryki, gdzie metody te się pierwotnie rozwinęły. Sunbelt jest organizowany w Europie co trzy lata i dotychczas była to konferencja znacznie mniejsza od amerykańskich. Teraz uległo to zmianie.

Podkreślić należy też spory udział Polaków. Jeszcze trzy lata temu byłem jedyną osobą z Polski, która prezentowała wyniki swoich badań na tej konferencji (rok wcześniej też była tylko jedna osoba z polski). Tym razem będzie aż 8 wystąpień, których autorami bądź współautorami będą Polacy. Aż pięć z nich, to wystąpienia osób z Uniwersytetu Warszawskiego, w pozostałe trzy zaangażowane są osoby, które obecnie pracują poza Polską. Postaram się niebawem napisać nieco więcej o tych wystąpieniach, a tymczasem podaje link do abstraktów wystąpień na Sunbelt XXVII.

Informacje o Dominik Batorski

dr Dominik Batorski Uniwersytet Warszawski, ICM
Ten wpis został opublikowany w kategorii analizy sieciowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Polacy na konferencji Sunbelt XXVII

  1. Pingback: sna.pl blog » Archiwum bloga » Sunbelt 2008

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>